Kredyty Konsolidacyjne w bankach

Kredyt konsolidacyjny: najnowsze oferty kredytowe i pożyczkowe banków, w których można złożyć wniosek o kredyt konsolidacyjny.

kredyty konsolidacyjne pożyczki

Taki kredyt pozwala "połączyć" kilka kredytów i pożyczek bankowych w nowy kredyt.

Zdecydowanym plusem takiego rozwiązania jest to, że zamiast kilku zobowiązań kredytowych, spłacamy tylko jeden, w jednym banku. Poza tym nowa rata kredytowa jest z reguły niższa od sumy rat, które płaciliśmy dotychczas. Jest to spowodowane wydłużeniem okresu kredytowania.

Z wybranym bankiem możesz się skontaktować wysyłając krótki formularz i to przedstawiciel banku do Ciebie przedzwoni - bez konieczności wychodzenie z domu. Rozmowa nie zobowiązuje Ciebie do skorzystania z propozycji, a oferta kredytowa jest uzależniona od oceny zdolności i wiarygodności kredytowej.

Porównanie kredytów konsolidacyjnych

Kredyt konsolidacyjny to kredyt celowy, który przeznaczony jest na skonsolidowanie naszego zadłużenia. Polega to na tym, że zaciągamy w banku nowy kredyt, którym spłacane są nasze stare zobowiązania. Mogą to być kredyty ratalne, kredyty samochodowe, kredyty i pożyczki gotówkowe, zadłużenie na kartach kredytowych oraz na kontach bankowych.

Takiego kredytu nie otrzymujemy bezpośrednio na konto, tylko bank dokonuje płatności - spłaca nim zobowiązania, które zostały wyszczególnione we wniosku kredytowym.

Najpopularniejszy jest kredyt konsolidacyjny gotówkowy, niewymagający z reguły dodatkowych zabezpieczeń, poza podstawowymi, a kwota, którą możemy uzyskać w ramach zobowiązania jest wysoka i wynieś może nawet i 200 tys. zł.

Jeżeli wśród konsolidowanych kredytów jest kredyt mieszkaniowy lub zabezpieczeniem kredytu jest nieruchomość, to możemy uzyskać kredyt konsolidacyjny hipoteczny. Dodatkowym plusem takiego rozwiązanie jest to, że w takim przypadku wysokość konsolidacji jest znacznie większa niż w przypadku kredytu konsolidacyjnego gotówkowego, a okres spłaty może wynieść nawet i 30 lat.

Jak wybrać tani kredyt konsolidacyjny?

Na co warto zwrócić uwagę decydując się na kredyt? Zapytaj o oprocentowanie nominalne, bo od niego zależą odsetki. Na koszt odsetkowy wpływa również czas spłaty kredytu. Oczywistym jest, że im dłużej spłacasz kredyt, tym mniejsza jest rata, ale więcej odsetek od kredytu należy zapłacić. A spłata starych kredytów nowym i jednoczesna obniżka raty jest głównym założeniem konsolidacji.

Dowiedz się jak wygląda symulacja rat kredytowych i całkowity koszt kredytu w zależności jaki system rat wybierzesz (równe lub malejące), jeżeli zdecydujesz się na dodatkowy produkt oferowany przez bank.

Całościowe porównanie ofert kredytów konsolidacyjnych powinno uwzględniać całkowity koszt kredytowych oraz RRSO. Im mniejsze wartości w porównaniu z innymi ofertami, oznacza to tańszy kredyt.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.