sobota, 25 marca 2017

Samochód w leasing

Leasing na samochód? Jaki samochód w leasing potrzebujesz? Na portalu dowiesz się jakie są najbardziej popularne firmy oferujące usługi leasingowe. A jednocześnie możesz skontaktować się z wybranym podmiotem.

samochód w leasing

Leasing, to oferta kierowana dla nowych firm, średnich firm i dużych przedsiębiorstw. Ale również dla osób, które nie prowadzą działalności, tzw. leasing konsumencki. Generalnie jednak z leasingu korzystają przedsiębiorcy, i to przede wszystkim do nich kierują swoją ofertę firmy leasingowe.

Bardzo często w kierunku leasingu skłaniają się młodzi przedsiębiorcy, z niskim stażem na rynku, ponieważ banki nie są skłonne do finansowania ich działalności. Dlatego warto sprawdzić jakie są plusy i minusy leasingu.

Leasing dla nowej firmy

Najbardziej popularny jest leasing samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych. Jest to szczególnie istotne dla osób, które np. współpracują z firmami kurierskimi. Zakładają działalność jednoosobową, biorą w leasing samochód, nie wydając pieniędzy z oszczędności lub z kredytu.

Leasing samochodu, to czas, w większości przypadków, nie przekraczając 5-6 lat, gdy w przypadku kredytu może to być u nawet 10 lat.


Czy mogę dostać kredyt gotówkowy, jeśli spłacam kredyt hipoteczny? Z odpowiednią zdolnością kredytowa nie powinno być kłopotu z finansowaniem.


Oczywiście w leasing można wziąć maszyny do produkcji, sprzęt IT lub narzędzia. W większości startujących nowych firm nie ma wystarczającego kapitału, aby sfinansować ich zakup. Aby skorzystać z leasingu praktycznie nie jest wzmagany żaden staż na rynku, a nawet można spotkać oferty dla firm od pierwszego dnia działalności.

W przypadku np. leasingu samochodu, przedsiębiorca (leasingobiorca) nie staje się jego właścicielem. Samochód jest finansowany przez firmę leasingową, która wypożycza ją leasingobiorcy. Przedsiębiorca w zamian za to płaci comiesięczny czynsz leasingowy. A co jeżeli przedsiębiorca nie ma pieniędzy, aby płacić czynsz? Wówczas firma leasingowa odbierze leasingowany sprzęt.

Firmy leasingowe pobierają zwykle wpłatę własną. Przeważnie jest ona ustalana na 1 proc.

Należy pamiętać, że firmy leasingowe badają zdolność leasingową klienta, na podobnej zasadzie, jaka ma miejsce w przypadku kredytu bankowego. Leasingodawca złoży zapytanie do BIK i sprawdzi zobowiązania klienta. Jeżeli jest to niewielka wartość środka trwałego, stosowana jest procedura uproszczona. Nie jest wówczas konieczne przedkładanie dokumentów rejestrowych firmy, zaświadczenia z US i ZUS.


O tym jaki jest najkorzystniejszy kredyt konsolidacyjny przeczytasz we wpisie n BLOGU porownaniekredyty.blogspot.com: https://porownaniekredyty.blogspot.com/2023/12/najkorzystniejszy-kredyt-konsolidacyjny.html.


Leasing jako tarcza podatkowa

W przypadku leasingu całą ratę leasingową można zaliczyć w koszt uzyskania przychodu. Obniża to podatek.

Co z własnością samochodu? Na koniec umowy leasingowej można wykupić samochód. Gdy umowa się kończy, należy wpłacić ustaloną podczas podpisywania umowy kwotę. Przeważnie jet to do 10% wartości samochodu. Po dokonaniu wpłaty przechodzi on na własność przedsiębiorcy.

Co to jest faktoring?

To jedna z wielu form finansowania działalności przedsiębiorstwa, polegająca na wykupie przez faktora (wyspecjalizowana firma) od faktoranta (firma) wierzytelności z tytułu sprzedaży towarów lub usług do przedsiębiorstw. Przedsiębiorstwo uzyskuje wówczas środki finansowe (zwiększenie płynność finansowej) znacznie wcześniej niż wynosi termin płatności. Wierzytelności takie są skupowane przez faktora z reguły w formie dyskonta, czyli po cenie niższej od wartości nominalnej. Dyskonto zatem jest wynagrodzeniem faktora.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.