Kredyt konsolidacyjny jest kredytem celowym, a to może oznaczać tylko jedno: może być wykorzystany tylko w jednym celu: na zamknięcie bieżących umów kredytowych.
Bank, który udziela takiego finansowania, w przypadku kredytu konsolidacyjnego nie przelewa środków finansowych na Twoje konto. Po podpisaniu umowy kredytowej spłaca z kredytu wybranych wierzycieli. Jedynie w przypadku pożyczki konsolidacyjnej bankowej, pieniądze trafiają na konto pożyczkobiorcy i to ona wówczas, samodzielnie zamyka wybrane kredyty i pożyczki.
Dzięki temu, nie tyko „pozbywasz się” wielu zobowiązań, ale i spłacasz jedno – jeżeli spłacone zostały wszystkie, jak również jest możliwość obniżenia nowej raty wydłużając czas kredytowania.
Mniejsza nowa rata jest niewątpliwie zaletą takiego rozwiązania. Bo owszem i jedna rata (jeden przelew w miesiącu) jest ważny - w ten sposób uporządkujesz swoje domowe finanse – ale i masz mniejsze wydatki.
Jest to skutkiem wydłużeniu czasu spłaty. Możesz wówczas obniżyć miesięczne zobowiązanie nawet i o 30%. Pamiętać jednak należy, że zwiększy się całkowity koszt kredytu i wysokości zadłużenia, niestety. Nie jest możliwe bowiem, aby po pierwsze, pożyczyć za 0 zł (bezkosztowo). A po drugie każdy kredyt konsolidacyjny jest oprocentowany, z tym wiążą się odsetki. Dłuższy czas spłaty kredytu, to i owszem, mniejsza rata, ale i większy koszt zapłaconych odsetek.
Z pewnością konsolidacja kredytowa jest wsparciem dla osób, które mają zdecydowanie gorszą sytuację w domowym budżecie niż jeszcze parę miesięcy temu. Jednak do opanowania trudnej sytuacji finansowej potrzebne są dodatkowe działania, np. ograniczenie innych wydatków, zwiększenie dochodów i unikania dalszego zadłużania się.
Kredyt gotówkowy na 8 lat - wyliczenia rat kredytowych dla różnego oprocentowania nominalnego.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.